Korter Tallinnas ning köök "Mondrian"

Julgetes värvides ja vormikeelega köök valmis koostöös eksperimenteerimisalti tellijaga. Kujunduse võtmeks on neoplastitsistlik käsitlus vormi algelementidest ja põhivärvidest. Ehedalt tuleb materjali-, vormi- ja värvimäng esile köögimööbli disainis. Julgeme väita, et tegemist on unikaalse disainiga, mille loomiseks saime inspiratsiooni kunstnik Piet Mondriani töödest. Valminud köök sai kunstniku auks ka tema nime – Mondrian.

Korteriomaniku sooviks oli köök, mis ei näeks välja nagu harjumuspärane sahtlitest, seinakappidest ja tehnikast koosnev ruum. Sahtlid, kapid ja tehnika on olemas ka valminud köögis, aga kõik see on valatud ootamatusse vormi. Kasutasime arhitektuurset algvormi – kuupi – ning kujundasime seinakappidest dünaamiliselt liigendatud kompositsiooni. Tulemus on väga praktiline – igas kuubikus asuvad kindlad asjad.
Köögi värvilahendus põhineb akromaatilistel ehk värvitutel värvidel (hall, must ja valge) ja põhivärvidel (sinine, punane, kollane). Õige rütmi annavad mööblile punane kapiuks ning kollane sahtilitriip.

Külmikuga kõrge köögiploki paigutasime eraldi seina, kus see tekitab omaette tervikliku mahu. Välisuksest sisenedes jääb kõrge kapp nurga taha ega varja vaadet köögiaknast.

Materjalidest on kasutatud läbivärvitud MDF-plaati, valget Coriani tööpinnana ning pähklispoonist detaile. Pähklipuust plaadiga söögilaud on samuti planeeritud ja valminud INCOGNITOs. Toolid on Taani firma Hay kollektsioonist. I-le panevad täpi 1930ndate sarja kuuluvad musta värvi ümmargused pistikud firmalt Berker.

Loe ja vaata pilte ka 2012. a. aprillikuu Diivanis, kus ajakirja tegevtoimetaja Kersti Pikk kirjutab "Mondriani" köögist pikemalt.

Pildistas Terje Ugandi ajakirjast Diivan.

Vaata interjööre

Stuudiokorter Tallinnas >
Ateljeekorter Tallinnas >
< Korter Tallinnas


Liitu ja säästa
Telli uudiskiri